Climbing technology – przegląd produktów alpinistycznych

Wspinaczki wysokogórskie wymagają nie tylko nienagannej kondycji, ale także odpowiedniego wyposażenia, które ułatwi, a także niejednokrotnie umożliwi zdobywanie kolejnych górskich szlaków. Wbrew panującym przekonaniom, że produkty te przydają się jedynie w wysokich górach czy też porą zimową, znaczna ich część, wykorzystywana jest przez osoby profesjonalnie zajmujące się wspinaczką przez cały rok. Wybierając się w góry, nawet te leżące na terytorium Polski, warto zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt do bezpiecznej wędrówki po nich. Czasem jeden nieostrożny krok prowadzić może do wypadku, a z produktami alpinistycznymi Climbing technology, możemy znacznie swobodniej podróżować po górskich szlakach.

Odpowiedni strój do wspinaczki

Wybierając się w wyższe partie gór, należy pamiętać o odpowiednim stroju. Oprócz postawienia na wygodny strój, a także odpowiednie buty, warto zabrać ze sobą dodatkową bluzę czy kurtkę, którą ubrać będziemy mogli w przypadku zmiany pogody. Jednak oprócz odpowiednich ubrań, warto pamiętać o specjalistycznych elementach wyposażenia wspinacza, które należy założyć na siebie. W ofercie Climbing technology znajdziemy przede wszystkim kaski wspinaczkowe, które ochronią naszą głowę, przed spadającymi, kamiennymi odłamkami. Ostre granie, kaleczyć mogą nasze ręce, dlatego warto zdecydować się na ubranie rękawic, które w zimie dodatkowo chronią dłonie przed odmrożeniem. Zimową porą przydadzą się także raki zakładane na obuwie, pomagające poruszać się po śniegu i lodzie. Kompletny ubiór wspinacza zwieńcza specjalna uprząż wspinaczkowa.

Tego nie może zabraknąć idąc w góry

Oprócz odpowiednich elementów ubioru wspinacza, idąc w góry, nie możemy zapomnieć o odpowiednim sprzęcie wspinaczkowym. W asortymencie marki Climbing technology znajdziemy wszelkie niezbędne elementy sprzętu wspinaczkowego o najwyższej jakości wykonania. Liny, zaciski czy karabinki, pozwalają na korzystanie z dostępnych na trasie łańcuchów, a odpowiednio użytkowane wraz z uprzężą wspinaczkową znacząco zwiększają bezpieczeństwo zarówno w lecie, jak i zimą. Zimą, nie należy wychodzić w góry bez zabrania ze sobą czekanu. Ten niepozorny przyrząd wykorzystać można na wiele sposobów. Przyda się nie tylko do podpierania czy hamowania podczas schodzenia, ale także do robienia otworów w śniegu czy lodzie. 

Szeroki asortyment 

Asortyment marki Climbing technology dopasowany został do potrzeb konkretnych klientów. Oprócz oferty specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego znajdziemy tu także między innymi kije trekkingowe, które doskonale sprawdzą się podczas spacerów po górskich dolinach. Na uwagę zasługuje również fakt, iż sklep marka oferuje naprawde szeroką ofertę produktów alpinistycznych, przez co bez problemu dopasować możemy je do potrzeb najbardziej wymagających wspinaczy i turystów górskich. Dodatkowo znajdziemy tu elementy zapasowe do sprzedawanego sprzętu.