Krawędziarka CNC – w jaki sposób poprawi procesy w Twoim zakładzie?

Krawędziarki CNC to nowoczesne maszyny używane do profesjonalnej obróbki plastycznej różnego rodzaju blach. Wspomniane urządzenia są sterowane za pomocą dedykowanego oprogramowania, które umożliwia precyzyjnie wytwarzanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów i detali. Właściwie dobrana i zaprogramowana krawędziarka CNC może znacząco usprawnić pracę i poszczególne procesy produkcyjne. A kiedy warto zamówić krawędziarkę CNC?

Do czego można wykorzystać krawędziarkę CNC?

Krawędziarki CNC są powszechnie stosowane w przemyśle metalowym do obróbki takich materiałów jak:

  • stal
  • aluminium
  • brąz
  • mosiądz
  • żeliwo

Przy pomocy tych wyspecjalizowanych urządzeń można dowolnie formować zarówno elementy o dużej powierzchni typu podwozia samochodowe, szkielety budynków, rury, jak i mniejsze elementy w postaci puszek, wyrobów jubilerskich, czy garnków. Co ważne, zastosowanie krawędziarki CNC pozwala na automatyzację procesów produkcyjnych, szybszą realizację zleceń oraz obniżenie kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników.

Jak działa krawędziarka CNC?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów krawędziarek CNC, które mogą zaginać materiał pod różnym kątem w zależności od efektu, jaki dana osoba pragnie uzyskać. W ten sposób można otrzymać mniej lub bardziej precyzyjne elementy, które mogą pełnić funkcję osłon, pojemników, obudów, a nawet części do maszyn. Krawędziarka CNC najczęściej składa się ze stempla i matrycy oraz urządzeń podawczo-odbiorczych. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi pracę w dużej fabryce, gdzie liczy się nie tylko precyzja, ale także szybkość wykonania danej czynności. Stemple i matryce muszą być odpowiednio zaprojektowane i umieszczone we właściwym miejscu, aby można było uzyskać pożądany kształt. Obsługa krawędziarki CNC nie jest skomplikowana, ale zwykle wymaga posiadania podstawowej wiedzy technicznej oraz przejścia kursu obsługi maszyn CNC.

Giętarka CNC – niezawodne urządzenie do zadań specjalnych

Szukając sprawdzonych krawędziarek CNC do obróbki blachy, warto rozważyć innowacyjną giętarkę trzpieniową Akyapak. Ponieważ jest to urządzenie, które umożliwia obróbkę większości materiałów, z jakich produkowane są rury oraz posiada instalację elektryczną i hydrauliczną renomowanych firm typu Siemens, Bosch-Rexroth czy Parker. Ponadto standardowa konfiguracja giętarki trzpieniowej Akyapak obejmuje mobilny panel sterowania z kolorowym ekranem dotykowym, możliwość pracy bez trzpienia oraz automatyczne obliczanie długości rury. Poza tym wykorzystanie tej maszyny pozwala na instalacje systemu przekłuwania oraz pracę z 3 matrycami na raz dla wybranej średnicy rury.

Stosując krawędziarki CNC można zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim znacznie zwiększyć wydajność danego zakładu produkcyjnego. Dlatego jest to obecnie bardzo chętnie wybierane rozwiązanie przez firmy trudniące się przemysłem, produkcją oraz obróbką metali. Zamawiając dobrej klasy maszynę z wieloma przydatnymi funkcjami od renomowanego producenta, można zyskać nieocenioną pomoc w usprawnieniu procesów produkcyjnych.