Plotery solwentowe – do czego są wykorzystywane?

Plotery solwentowe są powszechnie wykorzystywane do drukowania. Pozwalają na stworzenie trwałego wydruku, który jest bardzo precyzyjny i możliwy do zastosowania na wszelkiego rodzaju materiałach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak działa ploter solwentowy,
  • gdzie najczęściej wykorzystuje się plotery solwentowe.

Jak działa ploter solwentowy?

Inna nazwa ploterów solwentowych to plotery japońskie. Wykorzystują w swoim działaniu technologię druku solwentowego. Polega to na nanoszeniu na dany materiał farby solwentowej o silnych właściwościach żrących. W trakcie druku farba wnika w materiał, tworząc trwały wzór. Obecnie jest to najskuteczniejsza i najtrwalsza forma druku, na jaką można się zdecydować.

Plotery solwentowe są bardzo chętnie wykorzystywane przez profesjonalne firmy poligraficzne, punkty ksero, a także agencje reklamowe. Pozwalają na trwałe zadrukowanie materiałów reklamowych, takich jak billboardy, plandeki czy kasetony. Firmy, które świadczą usługi druku solwentowego można uznać za najlepsze.

Warto również podkreślić, że plotery solwentowe znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej. Pozwalają na zadrukowanie folii, którą okleja się samochód. Można dzięki temu oznaczyć pojazd logo związanym z prowadzoną działalnością gospodarczą czy stworzyć całą folię oklejającą auto, w celu jego wyróżnienia. Z powodzeniem po takim zabiegu samochód będzie wyglądał rewelacyjnie, zmieni się jego wygląd. Nie trzeba kupować nowego pojazdu, aby cieszyć się z jego odświeżenia.

Wykorzystanie ploterów solwentowych

Plotery solwentowe znajdują powszechnie zastosowanie w branży reklamowej. Umożliwiają przygotowanie wysokiej jakości materiałów reklamowych, które odznaczają się wysokim stopniem trwałości. Urządzenia są kupowane przede wszystkim przez firmy poligraficzne i reklamowe. Dzięki nim można zadrukować wieloformatowe powierzchnie m.in. bannery, flagi, plandeki. Oczywiście jest możliwe z pomocą ploterów solwentowych przygotowanie także materiałów o niewielkich wymiarach takich, jak naklejki, ulotki czy plakaty. Bez trudu urządzenie można wykorzystać do produkcji materiałów niskonakładowych oraz wysokonakładowych.

Plotery solwentowe bardzo dobrze sprawdzają się w dużych drukarniach, ale również w osiedlowych punktach ksero. Niektóre z urządzeń są wzbogacone o elementy tnące, dlatego można z ich pomocą przygotować idealne do użycia naklejki, metki i inne niewielkie materiały reklamowe.

Najważniejsze jest, aby zdecydować się na zakup wysokiej jakości plotera oferującego materiały trwałe i niezawodne. Materiały reklamowe przygotowane przez to urządzenie są odporne na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV, a także wpływ innych czynników, które mogłyby spowodować płowienie powierzchni.

Dzięki ploterom solwentowym można przygotować szeroki zakres materiałów reklamowych do zastosowania jako zewnętrzna reklama. Sprzęt jest prosty w obsłudze, wystarczy niewielkie szkolenie, aby poznać wszystkie jego możliwości. Sprawdza się znakomicie, a to w branży poligraficznej jest najważniejsze.