Przygotuj swoją cerę na lato!

Odpowiednie przygotowanie skóry na lato jest niezbędnym procesem, by cieszyć się zdrowym wyglądem. Warto zadbać o ochronę skóry przed promieniami UV, które powodują przebarwienia i wiele innych chorób. Niejednokrotnie pojawiają się problemy z wyleczeniem skóry. Doświadczenia zazwyczaj są bolesne, a regeneracja trwa długi czas. Istnieje kilka metod, które pomogą odpowiednio nawilżyć całe ciało i uzupełnić wszystkie niedobory w jego głębokich warstwach.

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg polegający na pobudzeniu mikrokrążenia, które skutkuje pobudzeniem komórek do produkcji włókien kolagenowych. Podczas długiego przebywania na słońcu, włókna kolagenowe są niszczone w sposób nieodwracalny, a skóra staje się wysuszona. Zabiegi dodatkowo nawilżają skórę, i dostarczają niezbędne minerały. Mezoterapia igłowa wykonana prawidłowo, jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Przed jego rozpoczęciem nałożony jest specjalny krem znieczulający. Efekty po serii kilku zabiegów utrzymują się wiele miesięcy. Warto wykonywać je regularnie, by utrzymać osiągnięty rezultat.

Mezoterapia mikroigłowa

Polecana jest w przypadku maskowania blizn oraz problemów z wiotkością skóry. Zabieg odbudowuje włókna kolagenowe powodując sprężystość i elastyczność skóry. Każde nakłucie zapoczątkowuje procesy regeneracji.

Oczyszczanie twarzy

Jest to zabieg, który można wykonać w każdym gospodarstwie domowym. Trzeba przestrzegać odpowiedniej kolejności nakładania poszczególnych produktów oraz wykonania wszystkich etapów. Pierwszy z nich to: demakijaż. Za pomocą specjalnej pianki lub płynu micelarnego, którym nasącza się wacik trzeba dokładnie przemyć całą twarz oraz okolice oczu. Kolejnym etapem jest mycie twarzy. Warto używać specjalnego żelu, który dokładnie oczyści twarz z wszystkich zanieczyszczeń. Żel należy dokładnie usunąć pod ciepłą wodą.

Następnie powinno się stonizować skórę. Proces polega na nałożeniu toniku, o dobrym składzie. Do jego zadań należy przywrócenie odpowiedniego pH skóry, które powinno być kwaśno-zasadowe. Ostatnim etapem jest nałożenie kremu: odżywczego, nawilżającego lub łagodzącego. Należy pamiętać, że w przypadku wystąpienia trądziku zalecane są produkty głęboko oczyszczające. Jeśli oczyszczanie dotyczy delikatnej skóry, łagodne preparaty będą najbardziej odpowiednie. W przypadku pojawienia jakiegokolwiek uczulenia, należy twarz przemyć wodą i zaprzestać stosowanie danym produktem. Oczyszczanie twarzy powinno odbywać się przynajmniej dwa razy dziennie. Odpowiednie przygotowanie zminimalizuje ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów.