Rowerem na Islandię

Islandia to kraj, który od lat kusi i przyciąga coraz większą rzeszę turystów. Przepiękna natura, monumentalne wodospady, wulkaniczne tereny i urokliwe miasteczka to marzenie każdego łowcy przygód. Jednak dla wielu osób klasyczne podróżowanie staje się powoli nudne. Zaawansowani podróżnicy szukają coraz to nowszych sposobów, które sprawią, że ich wycieczki będą ciekawsze, bardziej ekscytujące i dostarczą większych dawek adrenaliny.

Rowerem na Islandię – plusy i minusy

Nowym pomysłem na podróż może być wszystkim dobrze znany dwukołowy środek transportu – rower! Podróżowanie rowerem przez Islandię może wydawać się pomysłem dla herosów, osób o sporej wydolności i zdolnych do poświęceń. Nic bardziej mylnego! Islandia to świetny kraj do podróży rowerem, szczególnie latem. Większość tamtejszych dróg jest doskonale przystosowana do jazdy nawet na turystycznym dwukołowcu. W razie wiatru czy deszczu spokojnie można schronić się w przydrożnych hotelach i hostelach, których z uwagi na coraz większą liczbę turystów, powstaje coraz więcej. Czasem na trasie mogą pojawić się niemałe trudności. Jednak należy pamiętać, że Islandia mimo przepięknej wszechogarniającej natury to nieduży i nowoczesny kraj, a w razie nagłego wypadku pomoc dotrze we wskazane miejsce bardzo szybko.

Islandia na rowerze – dla kogo?

Podróżowanie rowerem w Islandii idealnie sprawdzi się jako pomysł zarówno na samotną wyprawę, jak i na spędzenie czasu w większym gronie. Wycieczkę można zacząć na spokojnie i powoli budować swoją kondycję, dlatego taka przygoda powinna też sprawdzić się początkującym fanom aktywnych podróży. Rower potrafi dać niesamowitą wolność, daje czas na podziwiane widoków oraz możliwość zatrzymania się w dowolnym momencie. Jednak Islandii na rowerze raczej nie można polecić rodzinom z małymi dziećmi czy osobom z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Taka podróż to nie zdobycie Everestu, jednak zdecydowanie wiąże się z dużym wysiłkiem, dlatego warto się do niej dobrze przygotować.

Islandia na dwóch kołach – kto poleca?

Islandii na rowerze posmakowało już wielu znanych, internetowych podróżników. Wszyscy, bez wyjątku polecają taki sposób podróżowania i zachęcają do tego innych. Islandia to wciąż kraj, w którym każdy znajdzie wiele do odkrycia, a wycieczka rowerem dodatkowo umożliwi dotarcie w te mniej odwiedzane i ukryte miejsca.

Ciekawostka: w 2019 roku na Islandii trwała podróż charytatywna, która miała na celu uzbieranie 50 tysięcy złotych. Akcja trwała dwadzieścia dni, a grupie udało się pokonać ponad pięćset tysięcy kilometrów!

Rowerem na Islandię – pomysł nietuzinkowy, odważny i niezwykle ekscytujący. Taka podróż może dostarczyć wielu niezapomnianych wspomnień. Warto się jednak do niej odpowiednio przygotować, a Islandia odwdzięczy się niesamowitymi wrażeniami!