Wakacje – świetny czas na zdobycie nowych umiejętności

Wakacje dla jednych są czasem rozrywki i błogiego lenistwa po zdanej sesji, zakończonym roku szkolnym czy odpoczynku od ciągłej pracy na etacie. Dla innych to czas wolny, który wykorzystać można na nabycie nowej wiedzy i zdobycie doświadczenia, które przydać może się w przyszłości. Nie da się ukryć, że wykształcenie to jedna z tych rzeczy, która mimo upływającego czasu nie przemija. W zależności od naszych preferencji wybrać możemy jedno ze szkoleń, dostępnych w bogatej ofercie firm zajmujących się kształceniem i doszkalanie, bądź samorozwój. W pierwszym przypadku do wyboru mamy zarówno kursy, które przydać mogą się nam w życiu zawodowym, jak i prywatnym, czego najlepszym przykładem są szkolenia barmańskie.

Zostań barmanem na wakacjach

Zawód barmana jest nie tylko doceniany, ale także poszukiwany. Szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy wiele barów i restauracji otwiera swoje ogródki zewnętrzne, zapotrzebowanie na dodatkowe ręce do pracy jest większe. Jeśli kandydat dodatkowo posiada umiejętności barmańskie, liczyć może na znacznie wyższe wynagrodzenie. Praca barmana nie jest jednak dorywcza, a najlepsi w branży poszukiwani są przez cały rok do bardziej lub mniej prestiżowych lokalizacji. Jeśli zdecydujemy się na zapisanie na szkolenie barmańskie tuż po rozpoczęciu wakacji, jest duża szansa, że jeszcze podczas tego okresu podjąć będziemy mogli pracę w wyuczonym zawodzie. 

Wykorzystaj wiedzę prywatnie

Szkolenie barmańskie to jeden z kursów, oferujących wiedzę, którą wykorzystać może każdy, nie tylko osoby mające zamiar pracować jako barmani. Umiejętności zdobyte podczas stosunkowo niedługiego kursu pozwolą przygotować zarówno drinki na bazie alkoholu, jak i te bezalkoholowe, rodem z najbardziej prestiżowych lokali. Serwowanie tak przygotowanych napoi, z pewnością zachwyci zaproszonych przez nas gości, a rodzina i znajomi docenią możliwość skosztowania wyjątkowych połączeń smakowych podczas imprez rodzinnych czy weekendowego grilla. 

Jak wygląda szkolenie barmańskie?

Szkolenie barmańskie oferowane jest przez wiele firm, zajmujących się kursami doszkalającymi. W zdecydowanej większości przypadków trwa ono kilka dni bądź przeprowadzane jest w trybie weekendowym. Niezależnie od wybranej formuły, szkolenie barmańskie składa się z części teoretycznej, na której dowiedzieć możemy się między innymi o pochodzeniu poszczególnych alkoholi, ich smaku oraz ciekawych połączeniach, a także części praktycznej. Ta druga to nic innego jak nauka mieszania smaków i tworzenia drinków. Co ważne, podczas szkolenia wszelkie napoje wykonywane są na oryginalnych alkoholach, dzięki czemu, mamy możliwość nie tylko zobaczenia jak dany drink wygląda, ale również jak smakuje. Aby przystąpić do szkolenia barmańskiego nie musimy dysponować żadnym konkretnym wykształceniem, a egzamin przeprowadzany tuż po jego zakończeniu pozwala na zdobycie dyplomu i tytułu barmana.