Zabiegi HiFu, czyli lifting bez skalpela

Jedną z bezinwazyjnych metod wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej pozwalających na uzyskanie efektu liftingu jest zabieg HIFU (high intensity focused ultrasound). Zabieg ten wykorzystuje dobroczynne działanie ultradźwięków. Technologia ta wykorzystywana jest w profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz pozwala skutecznie redukować istniejące już niedoskonałości np. w postaci zmarszczek.

Zabieg HIFU – na czym polega?

Zabieg HIFU opiera się na działaniu skupionej wiązki fal ultradźwiękowych o wysokim poziomie natężenia. Dociera ona do głębokich warstw naskórka i dzięki procesowi termicznemu i mechanicznemu prowadzi do kontrolowanych poparzeń i miejscowych uszkodzeń komórek. Jednocześnie działanie wiązki nie narusza ciągłości naskórka. Jest to więc zabieg mało inwazyjny. Cały proces ma na celu stymulowanie procesów odnowy komórek i produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Metoda HIFU pozwala na dokładne kontrolowanie działania wiązki fal ultradźwiękowych, która dociera do systemu mięśniowo-powięziowego (warstwa SMAS) oraz tkanki podskórnej.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem technologii HIFU

Do największych zalet zabiegów opartych na technologii HIFU należy mała inwazyjność. Skóra nie zostaje uszkodzona, a sam zabieg jest mało bolesny i nie wymaga specjalnych przygotowań. Metoda ta charakteryzuje się przy tym wysoką skutecznością. Widoczne efekty można zauważyć już po dwóch czy trzech zabiegach, które wykonuje się w odstępach od 1 do 3 miesięcy. Co więcej, efekty są długotrwałe, bo mogą się utrzymywać nawet półtora roku. Do tego sam rezultat przypomina jest niezwykle naturalny. Nie ma tutaj mowy o efekcie maski. Dużą zaletą jest również brak okresu rekonwalescencji. Pacjenci mogą więc wrócić do normalnego trybu życiu już po zabiegu. Nawet jeżeli po zabiegu pojawi się lekka opuchlizna, znika ona zazwyczaj już po dwóch godzinach.

Efekty zabiegów HIFU

Dzięki działaniu na głębokich warstwach skóry, zabieg wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za napięcie i gęstość skóry. Dzięki nowym włóknom skóra staje się znacznie bardziej gładka i tym samym odmłodzona. Realną redukcję zmarszczek widać już po pierwszym zabiegu, a zmniejszenie wiotkości skóry sprawia, że twarz wygląda na promienną i wypoczętą. Dzięki zabiegowi można poprawić owal twarzy i zarys linii żuchwy. Metodę stosuje się również u osób z opadającymi powiekami i tak zwanym podwójnym podbródkiem. Technologię opartą na działaniu fal ultradźwiękowych stosuje się z powodzeniem również w obrębie szyi oraz dekoltu.

Zabieg HIFU to szybka i nieinwazyjna metoda, dzięki której w łatwy sposób można pozbyć się zmarszczek i uzyskać efekt naturalnego liftingu.