Pranie wykładzin – poznaj najlepsze sposoby

Nadaje przytulnego i eleganckiego charakteru, jednak wraz z intensywnym eksploatowaniem traci swój estetyczny wygląd. Wykładzina, bo o niej tutaj mowa, może pełnić rolę prawdziwej ozdoby wnętrza, jednak jedynie wówczas, gdy wygląda ona nienagannie. Jak więc radzić sobie z plamami oraz zabrudzeniami, które prędzej czy później zapewne się pojawią na jej powierzchni? 

3 proste sposoby na czystą wykładzinę – jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń?

Plamy na wykładzinie skutecznie psują efekt i odwracają uwagę od całej aranżacji wnętrza? Najwyższa pora coś z tym zrobić! Jedną z dostępnych możliwości jest skorzystanie właśnie z niżej opisanych domowych sposobów, które już niejednej osobie pomogły przywrócić dawny, estetyczny wygląd wykładziny dywanowej. Zanim jednak przystąpisz do wypróbowywania wybranej metody musisz pamiętać o jednym: cała operację należy rozpocząć od dokładnego odkurzenia wykładziny. W ten sposób pozbędziesz się kurzu, piasku oraz innych suchych zabrudzeń, które (o zgrozo) podczas prania mogłyby wniknąć jeszcze głębiej w powierzchnię wykładziny.

1. Soda oczyszczona 

Jeden z absolutnych must-have każdego fana (oraz fanki) wypieków sprawdza się nie tylko w kuchni! Sodę oczyszczoną można bowiem także wykorzystać do wyczyszczenia wykładziny dywanowej. metodą „na sucho”. Wystarczy, że zabrudzoną część posypiesz sodą i zostawisz ją na kilka godzin, a następnie odkurzysz wykładzinę. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się nie tylko plam, ale też drażniącego zapachu, ponieważ soda świetnie pochłania także nieprzyjemne aromaty.

2.  Talk 

Tłuste plamy szpecą wykładzinę w salonie bądź sypialni? W walce z tym nierównym przeciwnikiem pomoże Ci… talk. Po prostu zasyp nim psujące wygląd wykładziny zabrudzenia i zostaw na całym dzień. Przez te kilka godzin talk osuszy tłuste plamy i raz na zawsze je usunie.

3. Woda z mydłem 

W domu akurat zabrakło sody, octu bądź innego produktu, który mógłbyś wykorzystać do wyczyszczenia wykładziny, a właśnie Tobie lub innemu domownikowi udało się „ozdobić” ją plamą z herbaty lub kawy? Bez obaw, w tym przypadku wystarczy Ci zwykła woda z mydłem. Zacznij od osuszenia plamy czystym, papierowym ręcznikiem, a następnie zapierz ją wodą z mydłem i gotowe.

Gdy domowe sposoby zawodzą…

Próbowałeś już niemal wszystkiego, ale pomimo usilnych prób domowe sposoby na odświeżenie i wyczyszczenie wykładziny nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? To jeszcze nie powód, aby załamywać ręce! Jeżeli dotychczasowe metody okazały się bezskuteczne, to najwyższa pora przejść do zdecydowanej kontrofensywy w walce z zabrudzeniami i skorzystać z usług jeden z licznie dostępnych firm posiadających w swojej ofercie pranie wykładzin w Legionowie (czy każdym innym mieście).

Dezynfekcja oraz pranie wykładzin z wykorzystaniem wysokiej temperatury i specjalnie dedykowanych, niezawodnych preparatów skutecznie usunie tłuste zabrudzenia, plamy, a także suchy brud taki jak chociażby piasek. Po takim zabiegu wykładzina dywanowa w domu czy biurze będzie wyglądać zupełnie jak nowa!